Oldalsáv

Nem várt vereség Nagykanizsán

2023. november 29.
A Férfi Futsal NB II. Nyugati csoport 10. fordulójában Nagykanizsai Futsal Club - Dunaújváros Futsal 5 – 2 (1-0).

Hosszú utazás – kemény ellenfél

Egy normál munkanap után sem egyszerű egy ilyen kihívásba beleállni, de most ez a nehéz feladat várt a sajnálatosan „rövid”kispaddal érkező újvárosi legénységre. A kihívás nagyságát még a hazaiak újra kézbe kerülő fegyvere, a mérkőzéseinek rendszeresen kiválóan programozott hajrája is tetézte. A Tóth Árpád legénység azonban nem az a korán elsápadó társaság, így aztán keményen beleálltak a meccsbe.

Az első félidő

Igazi versenyfutást, és már az elejétől nagy csatát hozott. A csapatok semmit sem bíztak a véletlenre, gólokkal szerették volna egyengetni az útjukat az aznapi sikerhez.Csapatunk erőfeszítései is sokat ígérő helyzeteket hoztak, de gólt a hazaiak lőtték az utolsó percben. Schuller lőtt a hálóba, (1-0).

A második félidő

Azt, hogy a csapatunk komolyan gondolta a mérkőzés megfordítását mi sem bizonyítja jobban, minthogy Varga Milán már az első percben egyenlített (1-1). Ezt követően viszont a hazai csapat folytatta rámenősebben a játékot. Egy perc után Bolla lőtt az újvárosi kapuba ( 2-1) és ezzel átvették a vezetést. Folytatás is az kedvük szerint történt: Béli tovább növelte az előnyüket (3-1), de még csak a 28. percnél tartottak.

Reményeinkett ismét Varga Milán erősítette, aki a góljával (3-2) szorossá tette a meccset. Még nyolc perc maradt hátra, és ennyi idő egy átlagos esetben elegendő szokott lenni a mieinknek ahhoz, hogy a maguk javára fordítsák az eredményt, de ez, nem az a nap volt. A Nagykanizsa pedig a már említett „csodafegyveréhez” nyúlt és a Szőke-Bozsoki páros kihasználva a mieink 5:4-ben játékát, az utolsó két percben kettőt vágva (5-2) beállította a végeredményt.

Tóth Árpád a Dunaújváros Futsal edzője ezt nyilatkozta:

Ami innét is szembetűnő: kevesen voltatok?

- Sajnos valóban kevesen voltunk, de erre nem lehet fogni a vereséget.

A félidős eredmény még tarthatónak tűnik, sőt a legjobban, góllal kezdtétek a másodikat. Utána elfáradtatok?

- Az első félidőben három-négy óriási ziccerünk volt, míg a Kanizsának kettő, amiből egyet ki is használtak. A másodikban az egyenlítésünk után egyből gólt kaptunk,így megint mehettünk az eredmény után.

A gyors válaszuk és a harmadik góljuk között fölényben játszottak?

- Jobban játszottak, mint mi és ezért az történt a pályán, amit ők akartak. Mi fásultan, tompák voltunk.

A szépítő gólunk adott reménységet? „Csak” egy volt a különbség…

- Persze, adott reményt, de sajnos érezni lehetett, hogy pillanatnyilag nincs több a csapatban.

Mi történt a fináléban? Az utolsó két percben még kettőt kaptunk.

- 5-4-re álltunk fel,de sajnos két gólt kaptunk belőle.

Tanulságos meccs volt, vagy egy „sima vereség”?

- Sima vereség, nem volt benne több.

A TFSE elleni meccset később kell lejátszani. Segítség ez a sorok rendezésére?

- Abszolút. A fejeket kell rendbe tenni, mert rosszul gondolkozunk. Van egy célunk és nem rendelünk alá mindent. A jó megoldásért fogunk dolgozni.

Fő támogatóink:

Hungrana Dunaújvárosi Főiskola KK-Grain Kft. KK Raktárház

Támogatóink:

Corso Hummel Máté DDSWEB
Campus Étterem Siker Ablak Grabarics Út és Közmű Kft.

Médiapartnerek:

Dunaújvárosi Hírlap D+ TV Rádió 24
Dunaújváros Online Dunaújváros Közéleti Hetilapja
Minden jog fenntartva! © DUNAÚJVÁROS FUTSAL | honlapkészítés: DDSWEB